Jesteśmy baaaaardzo dumni, że jesteśmy partnerem niesamowitego, bardzo ważnego wydarzenia w którym również Państwo mogą uczestniczyć.


„Rytm życia - 25 lat stepowania w Polsce” - to wielkie święto tańca
                               

24 kwietnia 2016 w teatrze Syrena będziemy świętować jubileusz istnienia tej wyjątkowej techniki tańca na polskiej arenie. Dwa spektakle (o 17.30 i 20.00), na które mamy przyjemność Państwa zaprosić będą taneczną sentymentalną podróżą przez ćwierć wieku, bo 25 lat temu właśnie powstała pierwsza profesjonalna szkoła stepowania w Polsce - Studio Tap & Jazz Dance Jiřiny Nowakowskiej.

„Rytm życia” jest dowodem na to, że warto walczyć i wierzyć w marzenia. Że jak się czegoś bardzo pragnie, można to osiągnąć. Często ciężką i mozolną pracą, ale przy odpowiedniej determinacji i pozytywnym nastawieniu udaje się. 

Jiřina Nowakowska to pochodząca ze stolicy Czech tancerka, choreograf, pedagog, teatrolog i międzynarodowy sędzia tańca sportowego. Jej miłość do stepowania zaczęła się w Studio Franka Towena w Pradze. Już wtedy wiedziała, że taniec to jej świat. Jako asystentka mistrza marzyła by założyć własną szkołę. Nie sądziła jednak, że życie rzuci ją do Polski. Przyjechała na kontrakt do teatru Rozrywki w Chorzowie. Poznała przyszłego męża, przeprowadziła się do Warszawy i Polska stała się jej domem.

W 1991 roku założyła Studio Tap & Jazz Dance na ul. Długiej 9 w Warszawie. Przez 25 lat pracy artystycznej w Polsce wykształciła setki stepujących ludzi. Jej podopieczni zdobyli wiele znaczących tytułów w Polsce i na świecie (liczne mistrzostwa Polski, puchary Polski, mistrzostwach Republiki Czeskiej a ostatnio nawet piąte miejsce na Mistrzostwach Świata!). Jej uczniami byli też aktorzy, ponieważ przez lata była wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ci byli studenci, dziś znani i cenieni aktorzy teatralni, filmowi i telewizyjni, zechcieli wrócić pamięcią do czasów studiów jak również późniejszej pracy z Jiřiną i podzielić się z nami częścią siebie. Dzięki temu będą z nami w Syrenie w ten wyjątkowy kwietniowy wieczór.

Spektakl przepełniony jest tańcem, muzyką i emocjami. Nie zabraknie sentymentalnych projekcji i pełnych pasji i energii występów na żywo. Zaprezentują się przed członkowie Studia, obecni, ale i Ci dawni, sprzed lat. Towarzyszyć im będzie niezwykle utalentowani tancerze tańca współczesnego. Specjalnie na tę okazję reaktywowała się także grupa, która w 1996 roku zdobyła mistrzostwo Republiki Czeskiej w kategorii formacja.
Będzie sentymentalnie i radośnie. Klasycznie i współcześnie. Będą emocje, kolory i rytm. Rytm życia.....

Serdecznie zapraszamy do teatru Syrena 24 kwietnia 2016 r na godzinę 17.30 i 20.00. Bilety dostępnie są na stronie www.teatrsyrena.plDo zobaczenia. Do stepowania!